نصب مجدد ویندوز 10 بدون از دست رفتن اطلاعات و فایل ها


شايد يک برنامه ديگر مثل گذشته خوب کار نمي‌کند ، يا يک فايل سيستمي خراب شده باشد . به همين علت گاهي اوقات ويندوز به شروعي تازه نياز دارد . خوشبختانه ويندوز 10 به کاربر اجازه انجام چنين کاري را تنها به کمک چند کليک مي‌دهد .

ويندوز 10 به قابليتي مجهز شده که مي‌توانيد در آن ويندوز را از ابتدا نصب‌کرده و تمام برنامه‌ها را پاک‌کنيد ، اما اطلاعات و فايل‌هاي خودتان دست‌نخورده باقي بماند . توجه کنيد که در اين روش برنامه‌هايي که سازنده دستگاه در آن قرار داده است پاک نمي‌شوند ( اگر بخواهيد بايد اين برنامه‌ها را خودتان پاک کنيد ) ، تنها نرم‌افزارهايي که خودتان يا شخص ديگري بر دستگاه نصب کرده باشند حذف خواهد شد .

حتي با اينکه ويندوز خود بيان مي‌کند که قرار نيست فايل‌هايتان تغيير کنند ، قبل از اينکه چنين کاري را انجام دهيد بهتر است حداقل از فايل‌هاي مهم بک‌آپ تهيه کنيد .

براي شروع دکمه استارت را فشار داده و وارد تنظيمات بشويد . در اين بخش Update and Security و بعد Recovery را انتخاب کنيد .

در بالاي بخش Recovery مي‌توانيد Reset this PC را ببينيد . بر Get started کليک کنيد ؛ نگران نباشيد هنوز يک مرحله تا آغاز پروسه ريست فاصله داريد . حالا مي‌توانيد انتخاب کنيد که اطلاعاتتان در کامپيوتر حفظ شوند يا خير . اگر مايل به نگهداشتن آن‌ها هستيد Keep My Files را انتخاب کنيد . پيغامي مبني بر اينکه تنها برنامه‌ها و تنظيمات حذف مي‌شوند را دريافت خواهيد کرد . حالا بايد منتظر بمانيد تا ويندوز کارهاي لازم را انجام دهد . پروسه مدت ‌زماني طول مي‌کشد اما بعد از آن يک ويندوز تازه و تميز خواهيد داشت . اگر خيلي بدشانس نباشيد اتفاقي براي فايل‌هاي شخصي شما نمي‌افتد .

https://telegram.me/ITCOMPUTERIR

منبع : دنیای دیجیتال ایران |نصب مجدد ویندوز 10 بدون از دست رفتن اطلاعات و فایل ها
برچسب ها : کنيد ,ويندوز ,خودتان ,اينکه ,فايل‌هاي ,برنامه‌ها ,انتخاب کنيد ,چنين کاري ,رفتن اطلاعات ,مجدد ویندوز